O mně

"Ráda se toulám světem a poznávám nepoznané. Nech se inspirovat a pojď se toulat se mnou, v pohodě, svobodně a s úsměvem :)"

Jsem HEDVIKA, pohodářka, manželka, partnerka a máma dvou úžasňáků. Mám toulavé nohy a touhu objevovat nová místa a poznávat svět. Cestovat pro mne znamená OBJEVOVAT, UČIT SE NOVÉ VĚCI, POZNÁVAT, OCHUTNÁVAT ŽIVOT Z PLNA HRDLA A PŘEKONÁVAT SVÉ LIMITY.

Miluji slunné dny a rozkvetlou louku, taky letní ráno na naší zahradě, měkký mech pod nohama v lese, pohlazení od mého muže a jiskry radosti v očích mých dětí ….miluji bílé víno, dobrou kávu, podzimní dny s knížkou pod peřinou a čerstvé jahody a úplně nejvíc miluji pocit svobody a lehkosti na cestách!

…..Oceán, tříštící se vlny, ledovou vodu v řece v Alpách, majestátní hory, ve kterých jsem tak maličká, barvy, vůně a chaos tržiště, historii dýchající na mne při návštěvě památek, pot stékající mi na zádech, když se škrábu na sopku i zmrzlé ruce, když se snažím vyfotit ledopád….ale taky miluji návraty domů, do mé jistoty, protože jen tak si můžu nejvíc vážit všeho, co jsem na cestách zažila a těšit se na vše nové, co mi další cesty přinesou!

"Víš, že...i na malé cestě se dají zažít velká dobrodružství?„

Věříš tomu? ....Já tomu věřím. A taky věřím, že cestovat a objevovat svět přesně podle svých představ, v pohodě, bez stresu a s úsměvem na rtech může každý 😊 Jojo, já vím, teď si říkáš…to asi těžko, protože jsou tady ALE v podobě „nemám na to peníze“, nemám na to čas“, „tohle asi nezvládnu“, „neumím jazyk“….a tak dál. Co? Trefila jsem se?

ČR, vodopády Bílé Opavy

„Nemusíš na to být sama, pomůžu ti“

Hmm, ano, limity máme všichni, každý jeden z nás vymyslí vždy sto a jeden důvod, proč tohle a tamto nemůžu a proč mi to nepůjde. Ooh, jak dobře to znám! 

Jenže když si něco opravdu přeješ, toužíš po tom a jdeš do toho celým svým já, překonáš nemožné. A víš co? Mám pro tebe dobrou zprávu, nemusíš na to být sama, můžu ti s tím pomoci, popostrčit tě, dát ti oporu, inspiraci a podat pomocnou ruku. To už zní lépe, že?

Byla jsem na tom jako ty….taky jsem jen snila a nechala si protékat čas mezi prsty. Chvíli trvalo, než jsem došla k poznání, že to chci jinak. 

Dneska už vím jistě, že je mi celkem fuk, zda vyrazím na otočku za humna nebo se vydám do cizích krajů. To důležité je, že ty cesty ŽIJU! To mi  totiž přináší obrovskou radost a uspokojuje to moje potřeby. Pak mi i všechny povinnosti a "prudy" jdou líp  zvládnout.

A tak jestli si opravdu přeješ cestovat a objevovat nová místa, podle sebe a s lehkostí, na vlastní pěst, stačí k tomu jediné....

....Vykročit a vydat se na tu svou první cestu! Možná nebude dokonalá, možná zažiješ pár horkých chvilek, ale jsem si jistá, že z ní budeš paf a už to nebudeš chtít jinak😊 A já jsem tady pro tebe, aby těch přešlapů a horkých chvilek bylo co nejméně. Ráda ti se vším pomohu a dodám odvahu do začátku. 

„Inspirace? Či snad informace? Mám obojí“

Procestovala jsem už desítky míst v Evropě a u nás doma v ČR využívám každou volnou chvíli na objevování krás naší země. Umím ti poradit a dát praktické a konkrétní informace, které potřebuješ k tomu, aby sis svou cestu naplánovala a užila s maximální pohodou, lehkostí, bez stresu a aby to tvou peněženku zase tak moc nebolelo.

Nemám neomezené finanční ani časové možnosti, jako většina z nás. Práce, domácnost, děti a neustále se valící výdaje a plný diář. To mě ale dnes už neodradí od mých cestovatelských snů. Vím, co je mou prioritou, jaké jsou mé možnosti a dovednosti a jak je využít na  maximum. 

Ukážu ti, že cestovat můžeš v jakémkoliv věku, s naprosto běžnými příjmy, s dětmi i bez nich, v páru nebo sama, s 25 dny dovolené v roce, bez jazykové vybavenosti i řidičáku. Inspirovat se můžete v mých článcíche-boocích

„Touha, přání a sny jsou náš hnací motor“

Dominikánská republika, Saona

Všechny začátky jsou těžké, ale touha, přání, sny a fantazie, to je náš hnací motor a jen tak je neumlčíme 😊

A tak i já jsem se jednoho dne v roce 2018 rozhodla, že chci už míň cestovat prstem po mapě a víc ve skutečnosti. 

Od toho „osudného“ blesku v roce 2018 jsem se naučila hromadu věcí. Vím, kde hledat a kupovat letenky, ubytování, jak si půjčit v zahraničí auto, na co si dát pozor, co zařídit před cestou, jak najít neotřelá místa, jak pracovat s mapou a načasovat výlet, jaké aplikace se mi hodí a jak vše šikovně zkombinovat a připravit, abych si já i ostatní užila cestu na maximum, v pohodě, dle svého, beze spěchu a stresu, s úsporou a úsměvem. 

Inspirace pro přátele“

Chill out v Berlíně, Německo

Své zážitky a zkušenosti jsem začala sdílet s našimi přáteli a s radostí si uvědomila, že jsem inspirací pro ostatní.

Jsem přeborníkem na plánování cest!  Samotný proces plánování mě absolutně naplňuje energií.

Jen co se vrátím domů, už plánuji další výlet😊....děti mě častují otázkou "my už zase někam jedeme?" a můj můž se chytá za hlavu, protože...."takhle tu dílnu letos zase nedostavím"😊 Přesto se s nadšením vrhám do dalších dobrodružství. 

S plánováním cest pomáhám i našim přátelům a mým klientům. Šetřím tak jejich čas i peníze a dodávám jim jistotu, že se nemusí své cesty obávat a mohou si ji užívat od samého začátku, protože mě mají v zádech jako svou opěrnou zeď. Ráda s plánováním cest pomohu i tobě.

S úsměvem Hedvika

Ankogel, Korutany, Rakousko
Menorca, Far de Punta Nati
Slovinsko, Soča, Velika Korita
Menorca, Son Saura pláž
Nizozemí, Amsterdam
Slovinsko, vodopád Peričnik
Andalusie, Ronda/Puente Nuevo
ČR, Hrubá skála
Baleárské ostrovy, Menorca, Son Parc
Dominikánská republika, Macao beach
Rakousko, Wörthersee
Belgie, Bruggy
Krkonoše, Medvědín
Itálie, Vesuv